+98-21-8490-1000

اخبار و تازه ها / گروه اصلی

   ۱۳۹۸/۰۶/۰۷

برگزاری تور بیمارستان گردی برای دستیاران جدید بیمارستان شریعتی

نخستین بار دستیاران جدید بیمارستان شریعتی در برنامه تور بیمارستان گردی با واحدهای پشتیبانی و فرایندهای اداره بیمارستان‌ها آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، دستیاران جدید بیمارستان شریعتی امروز پنج‌شنبه هفتم شهریور 98 از واحدهای پشتیبانی بیمارستان بازدید کردند. دکتر مهر پور رئیس بیمارستان شریعتی تور بیمارستان گردی را برای آشنایی دستیاران با سامانه‌ها و فرایندهای بیمارستان ضروری خواند و شناخت مشاغل مختلف را در اداره یک بیمارستان و همچنین درمان بیماران کمک‌کننده دانست.
 دکتر مهرپور در معرفی واحدهای بیمارستان به واحد بیمه و درآمد اشاره کرد و مستندسازی و پرونده نویسی صحیح را برای دستیاران مهم دانست. رئیس بیمارستان شریعتی همچنین با اشاره به انواع بیمه‌ها، مستندسازی کامل دستیاران را در کاهش کسورات و توانایی بیمارستان برای تأمین هزینه‌ها بسیار مؤثر دانست.
در این تور، دستیاران ابتدا با واحد اکسیژن ساز و چگونگی تأمین گازهای طبی در بیمارستان‌ها آشنا شدند. آمنه حسین قادر کارشناس بهداشت محیط بیمارستان شریعتی در مرکز دفع پسماند و واحد رختشوی‌خانه بیمارستان درباره نحوه تفکیک زباله‌های بیمارستانی، ضرورت رعایت نکات کنترل عفونت هنگام انجام پروسیجر ها، دستگاه‌های بی‌خطر ساز زباله، تحویل زباله‌ها و چگونگی دفن زباله‌های بیمارستانی و مسائل زیست‌محیطی آشنا شدند.
مهندس خضابی مسئول دفتر فنی بیمارستان شریعتی چگونگی تأمین انرژی در یک بیمارستان را دربازید از چیلرها، موتورخانه و تأسیسات زیرزمینی بیمارستان توضیح داد. سردخانه و تصفیه‌خانه و سالن ورزشی از دیگر واحدهایی بود که دستیاران درباره برنامه و عملکرد آن‌ها اطلاعات دریافت کردند. در هر ایستگاه مسئولان واحدها نیز درباره فرایندهای آن واحد توضیح دادند.
این نخستین تور بیمارستان گردی برای دستیاران بیمارستان شریعتی است. پیش‌ازاین در دو گروه از دانشجویان پزشکی در این برنامه در بیمارستان شریعتی شرکت کرده بودند. گرفتن عکس دسته‌جمعی کنار آب نمای بیمارستان پایان‌بخش این برنامه بود.
 

با ما تماس بگیرید

(021) 84-90-1000

تهران، خیابان کارگر شمالی، سه راه جلال آل احمد، مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی بیمارستان شریعتی

در صورت تماس از خارج بیمارستان شماره های داخلی بخشها و واحدها با پیش شماره 8490 قابل شماره گیری است.

  • شماره فاکس: 88633039
  • کد پستی: 1411713135
  • پست الکترونیک: shariatihosp@tums.ac.ir