+98-21-8490-1000

اخبار و تازه ها / گروه اصلی

   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸

ارزیابی بیمارستان شریعتی آغاز شد

کارشناسان، ارزیابی برای اعتبار بخشی بیمارستان شریعتی را آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، کارشناسان دوشنبه 28 بهمن ارزیابی میزان اجرای سنجه‌های اعتباربخشی نسل چهارم را در این بیمارستان آغاز کردند. در ابتدای این ارزیابی و در جلسه‌ای که با حضور هیئت‌رئیسه این بیمارستان برگزار شد، دکتر مهر پور رئیس بیمارستان شریعتی درباره فعالیت‌های این بیمارستان گزارشی ارائه کرد..
در این گزارش دکتر مهر پور، بیمارستان شریعتی را از بیمارستان‌های ویژه دانشگاه دانست و گفت: درصد بالایی از بیماران ما مشکلات پیچیده دارند و از مراکز دیگر به این بیمارستان ارجاع می‌شوند. وی همچنین به برنامه‌های کلان، سند استراتژیک بیمارستان، ساختارها و نیروی انسانی اشاره کرد و با تأکید بر حفظ کرامت انسانی افراد، گفت: بر اساس اصل بیمار محوری، ما هفت هدف کلان را برای بیمارستان در نظر گرفته‌ایم.
وی همچنین درباره تدوین شاخص‌های ساختاری، فرایندی و برآیندی توضیح داد و گفت: یکی از روش‌های بررسی و استخراج شاخص‌های بیمارستانی، کمیته‌های بیمارستانی ماست که بسیار فعال بوده و به‌صورت منظم برگزار می‌شوند و با اطمینان می‌توان گفت از قوی‌ترین کمیته‌ها در بیمارستان‌های دانشگاه است.
رئیس بیمارستان شریعتی همچنین درباره ارتقای شاخص‌ها ازجمله رضایتمندی، زخم بستر، سقوط بیمار، عفونت‌های بیمارستانی صحبت کرد و افزود: بسیاری از شاخص‌های ما با روند قابل قبولی در حال بهبودی است و در مورد سایر شاخص‌ها نیز در حال پایش مداخلات لازم هستیم. دکتر مهر پور در توضیح درباره نقاط قوت این بیمارستان، سرمایه انسانی بیمارستان شریعتی را از مهم‌ترین سرمایه هادانست و سرمایه‌های سازمانی، لجستیکی و اطلاعاتی را به‌عنوان دیگر منابع قابل‌توجه در این بیمارستان نام برد.
رئیس بیمارستان شریعتی افزایش تعلق بیمارستانی، برگزاری تورهای بیمارستان گردی، ترویج فرهنگ گزارش دهی، دوره‌های ویژه‌ی آموزشی برای کارکنان، واکراند های ایمنی بیمار، بهسازی و زیباسازی محیط بیمارستان، بیمارستان سبز، کنترل پسماندها و آموزش سلامت به مردم را از کار های ویژه در بیمارستان شریعتی دانست.
دکتر مهر پور در پایان سخنانش ارتقای کیفت خدمات واصل بیمار محوری را از اهداف اصلی بیمارستان شریعتی دانست و گفت: تمام این کار ها برای این است که بیمار در این بیمارستان حس خوبی داشته باشد و باحال خوبی از این بیمارستان خارج شود.
 پس‌ازاین جلسه کارشناسان از بخش‌ها و واحدهای بیمارستان ازجمله اورژانس، بخش‌های ویژه و بستری، واحدهای تأسیسات، بهداشت محیط بازدید کردند

خبر: فرانک معصومی فرد.

 

با ما تماس بگیرید

(021) 84-90-1000

تهران، خیابان کارگر شمالی، سه راه جلال آل احمد، مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی بیمارستان شریعتی

در صورت تماس از خارج بیمارستان شماره های داخلی بخشها و واحدها با پیش شماره 8490 قابل شماره گیری است.

  • شماره فاکس: 88633039
  • کد پستی: 1411713135
  • پست الکترونیک: shariatihosp@tums.ac.ir