+98-21-8490-1000

اخبار و تازه ها / گروه اصلی

   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷

دیدار رئیس بیمارستان شریعتی با گروه مراقبت حاد با این بیمارستان درباره خدمات ویژه به بیماران

پرستاران گروه مراقبت حاد بیمارستان شریعتی در جلسه‌ای با دکتر مهرپور دیدار و درباره بیماران نیازمند مراقبت‌های حاد گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، این جلسه پنج‌شنبه هفتم آذر 98 با حضور مهین سعیدی مدیر پرستاری این بیمارستان در دفتر ریاست برگزار شد. در این جلسه دکتر علی کریمی سوپروایزر بیمارستان شریعتی گزارشی از فعالیت‌های گروه مراقبت حاد ارائه کرد.
دکتر کریمی اجرای استانداردهای اعتباربخشی برای ارتقای کیفیت مراقبت و درمان بیماران حاد بستری در خارج از بخش ویژه و عدالت در دسترسی به مراقبت‌های یکسان برای بیماران را از اهداف تشکیل این گروه نام برد. تعداد موارد پیشگیری از کد احیا، آموزش پرستاران بخش‌ها برای مراقبت از بیماران نیازمند مراقبت‌های ویژه، مشکلات و مداخلات انجام‌شده، تهیه فیلم‌های آموزشی از مواردی بود که دکتر کریمی درباره آن‌ها گزارش داد.
سوپروایزر بیمارستان شریعتی افزایش مراجعه بیماران بدحال به بیمارستان‌هایی مثل شریعتی، نبود تخت ICU کافی و لزوم ارائه مراقبت‌های پرستاری به بیماران بدحال و اینتوبه در بخش‌های عادی را از علل تشکیل گروه مراقبت حاد در بیمارستان دانست و گفت: بیشتر پرستاران این گروه ICU کار هستند و با در نظر گرفتن معیارهای خاص انتخاب ‌شده‌اند. مهارت و توانمندی لازم برای مدیریت بیمار بدحال را دارند و بدون مطالبه خاصی بیماران بدحال و اینتوبه بخش‌های عادی را ویزیت می‌کنند و به پرستاران بخش‌ها هم در مراقبت، هم در آموزش موارد خاص کمک می‌دهند.
در این جلسه دکتر مهرپور نیز از اعضای گروه قدردانی کرد و گفت: گروه مراقبت حاد برای بیمارستان‌های دیگر هم می‌تواند الگوی خوبی باشد. رئیس بیمارستان شریعتی با اشاره به برخی مشکلات نظام سلامت و ارجاع بیماران افزود: تا وقتی مراقبت‌های بهداشتی اولیه و مراقبت‌های عمومی‌مان ضعیف باشد بیمار تولید می‌شود که آن‌ها هم به بیمارستان‌های فوق تخصصی مثل ما مراجعه می‌کنند و نظام سلامت در مراقبت‌های بیمارستانی خلاصه می‌شود؛ اما با وجود این مشکلات اگر ما چند قدم هم به نفع مردم برداریم خوب است. دکتر مهرپور همچنین خدمات گروه مراقبت حاد را برای پرستاران بخش‌ها یک پشتوانه دانست و گفت: معتقدم این تجربه خوب می‌تواند برای تمام بیمارستان‌های دانشگاهی و ریفرال کشور یک الگو باشد.

 

با ما تماس بگیرید

(021) 84-90-1000

تهران، خیابان کارگر شمالی، سه راه جلال آل احمد، مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی بیمارستان شریعتی

در صورت تماس از خارج بیمارستان شماره های داخلی بخشها و واحدها با پیش شماره 8490 قابل شماره گیری است.

  • شماره فاکس: 88633039
  • کد پستی: 1411713135
  • پست الکترونیک: shariatihosp@tums.ac.ir