مراسم روز جهانی شستن دست در بیمارستان شریعتی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، این مراسم سه‌شنبه 18 اردیبهشت 97 در تالار شهید پیرویان بیمارستان شریعتی برگزار شد. دکتر مهرپوررئیس بیمارستان شریعتی نیز در این مراسم ضمن تأکید بر اهمیت شستن دست در سلامت بیماران، خود و افراد خانواده، تیم کنترل عفونت بیمارستان شریعتی را گروه قوی دانست گفت: این افراد در هرکجا قرار بگیرند متعهد هستند.
 
در این مراسم دکتر افهمی دبیر علمی کمیته کنترل عفونت بیمارستان شریعتی ضمن تشکر از حضور پرستاران، پزشکان و کارکنان گفت: در دنیا هر شش دقیقه یک نفر در اثر عفونت‌های بیمارستانی فوت می‌کنند و 60 درصد از عفونت‌های بیمارستانی فقط با رعایت ساده بهداشت دست پیشگیری می‌شود. دکتر افهمی افزود: اولین توقعی که از خودمان داریم این است که بهداشت دست را به‌دقت رعایت کنیم.
در این مراسم مهین سعیدی مدیر پرستاری بیمارستان شریعتی نیز با تأکید بر شستن دست در کاهش عفونت‌های بیمارستانی گفت: هرچه قدر میزان شستن دست‌ها بیشتر باشد شاهد کاهش مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها خواهیم بود که این موضوع خیلی اهمیت دارد.
در این مراسم مسابقه‌ای با موضوع نحوه صحیح شستن دست، بین داوطلبان برگزار شد و به 27 نفر از داوطلبان جوایزی نیز اهدا گردید.

 

شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
42
#