CoverImageFa

نشست آموزشی بیمارستان شریعتی با موضوع ارتباط انسان مرگ آگاه با پیرامونش برگزار شد


به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، معاونت آموزشی بیمارستان شریعتی با همکاری دفتر رسانه و هنر در آموزش پزشکی، فیلم "من قبل تو" را در کنفرانس آموزشی بیمارستان شریعتی نمایش داد. این فیلم دوشنبه 18 بهمن در تالار شهید پیرویان بیمارستان شریعتی به نمایش درآمد و استادان، اعضای هیئت‌علمی، دستیاران، دانشجویان و پرستاران به تماشای آن نشستند. دکتر سهراب پور معاون آموزشی بیمارستان شریعتی با اشاره به سابقه نمایش فیلم در کنفرانس‌های آموزشی، درباره روش‌های جدید آموزشی در هزاره سوم گفت: در این معاونت سعی کرده‌ایم با کمک دفتر رسانه و هنر ازاین‌گونه روش‌ها هم برای آموزش استفاده کنیم.دکر سهراب پور همچنین از حضور دکتر ملیحه کدیور متخصص کودکان و مسئول دفتر رسانه و هنر دانشکده پزشکی در این برنامه تشکر کرد و گفت: دفتر هنر و رسانه تاکنون چندین برنامه نمایش فیلم را در دانشکده پزشکی برگزار کرده است و این برنامه نیز با همکاری این دفتر در بیمارستان شریعتی انجام می‌شود.
پس از نمایش فیلم و در بخش دوم این برنامه، در نشستی سه‌نفره که با مدیریت دکتر جهانشیر برگزار شد، دکتر احسان شمسی دکترای اخلاق پزشکی و دکتر مامک طهماسبی متخصص طب تسکینی، به سؤالاتی در ارتباط با موضوع فیلم، تاریخچه اوتانازی و طب تسکینی پاسخ دادند.
دکترمامک طهماسبی در این گفت‌وگو با اشاره به سوابق درمانی خود درزمینهٔ طب تسکینی موضوع که فیلم را القای موضوع مرگ خوب دانست و گفت: خوشبختانه مراقبت‌های تسکینی به‌نوعی مخالف موضوع اوتانازی است. وی افزود: این موضوع ازنظر فرهنگی ممکن است ارتباطات جامعه را تحت تأثیر قرار دهد.
دکتر طهماسبی همچنین درباره رنج بیماران و دیدگاه پزشکی به این موضوع صحبت کرد.
درادامه دکترشمسی نیز بابیان تاریخچه‌ای از موضوع اوتانازی گفت: اوتانازی همچون حوادث، بسیار کم اتفاق می‌افتد و سیستم بهداشتی به آن حساس است اما واقعیت این است که همیشه در معرض آن قرار داریم. وی نگاه فیلم به موضوع اوتانازی را موجه کردن آن توصیف کرد و گفت: این مسئله در اخلاق عمومی قابل‌بحث است و درباره ابعاد آن در پزشکی نیز می‌توان صحبت کرد. دکتر کوشکی نیز در ادامه درباره حق و تکلیف، پیچیدگی‌های پذیرش مرگ صحبت کرد.
اعتماد پزشک و بیمار و احساس سربار بودن بیماران مبتلابه سرطان از دیگر موضوعات مورد گفت‌وگو در این هم‌افزایی آموزشی بود. این نشست همراه با پرسش و پاسخ بود.
LastUpdate 1395/11/20
Creator 42
فایل ضمیمه
کلمات کلیدی