CoverImageFa

مراسم روز جهانی بهداشت دست در بیمارستان شریعتی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، این مراسم سه‌شنبه 19 اردیبهشت در محوطه آلاچیق‌های این مرکز برگزار شد. در ای، مراسم دکتر عشرتی رئیس اداره بیماری‌های منتقله از آب و غذا و عفونت‌های بیمارستانی وزارت بهداشت، دکتر موسوی کارشناس این اداره و مستوفیان کارشناس مسئول ایمنی بیمار و عفونت‌های بیمارستانی معاونت درمان وزارت بهداشت و دکتر علی عسگری معاون درمان، دکتر جعفری مدیر درمان و دیگر مدیران، مسئولان، سرپرستاران و جمعی از کارکنان بیمارستان حضور داشتند.
دکتر افهمی متخصص عفونی و رئیس واحد کنترل عفونت بیمارستان شریعتی با اشاره به برگزاری مراسم‌های نمادین در بیمارستان شریعتی برای رعایت بهداشت دست گفت: روز پنجم ماه می روز جهانی بهداشت دست است و ازآنجاکه آگاهی درباره کنترل عفونت‌های بیمارستانی و شستن دست‌ها بسیار مهم است، این روز در تمام جهان مورد استقبال قرار می‌گیرد.
رئیس واحد کنترل عفونت بیمارستان شریعتی رعایت بهداشت دست را در کاهش عفونت‌های بیمارستانی تا 50 درصد مؤثر دانست و افزود: با شستن دست‌ها می‌توانیم میکروب‌های مقاوم به انتی بیوتیک ها را کنترل کنیم و از اشغال نابجای تخت‌های بیمارستانی و هزینه‌های بیمارستانی جلوگیری کنیم.
در ادامه، گروه‌های مختلف حاضر در این مراسم ازجمله کارکنان واحد خدمات شستشوی دست با محلول‌های ضدعفونی‌کننده را در حضور کارشناسان مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت به نمایش گذاشتند.
 EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI EMRI 


LastUpdate 1396/02/21
Creator 40
فایل ضمیمه
کلمات کلیدی روز جهانی دست;بیمارستان شریعتی